Лекція лікаря-гематолога вищої категорії Ірини Юрчишак «Інтерпретація гематологічних досліджень в практиці сімейного лікаря”

Лис 27, 2023

27 листопада 2023 року відбулася лекція завідувача консультативною поліклінікою ДУ “Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України”, лікаря-гематолога вищої категорії Ірини Юрчишак для студентів та викладачів Львівського медичного університету.
Тема лекції «Інтерпретація гематологічних досліджень в практиці сімейного лікаря”. Лекція відбулася в онлайн форматі та викликала неабиякий інтерес у слухачів.
У ході лекції Ірина Юрчишак розглянула ключові аспекти інтерпретації гематологічних досліджень у практиці сімейного лікаря. Зокрема, було висвітлено показники загального аналізу крові (ЗАК) та їх роль у визначенні стану організму, діагностиці захворювань і плануванні подальших обстежень.
Загальний аналіз крові (ЗАК) – це комплексне лабораторне дослідження зразка крові, при якому визначаються кількість, параметри і співвідношення формених елементів крові (лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів), показники гемоглобіну і гематокрит, за якими можна оцінити загальний стан організму.
Загальний аналіз крові є базовим медичним дослідженням, яке може бути призначене будь-яким лікарем. ЗАК проводять за підозри на переважну більшість захворювань, а також під час профілактичних обстежень організму. У загального аналізу крові немає протипоказів – це одне з перших обстежень, які призначаються за підозри на проблеми зі здоров’ям.
Зміни показників загального аналізу крові вказують лікарю на генез захворювання і допомагають визначитися з діагнозом або методами подальших досліджень. Результати аналізу використовуються для оцінки гостроти і активності патологічного процесу, вони необхідні для прогнозування подальшого перебігу захворювання та оцінки ефективності терапії. Загальний аналіз крові є одним з обов’язкових досліджень перед проведенням планових хірургічних втручань.
Висловлюємо щиру подяку пані Ірині Юрчишак за цінний внесок у навчання та поглиблення знань студентів.

 

Схожі новини

Студенти Львівського медичного університету вдосконалюють навички безпеки в умовах воєнного стану

Студенти Львівського медичного університету вдосконалюють навички безпеки в умовах воєнного стану

1 травня 2024 року став для студентів Львівського медичного університету днем активного навчання та вдосконалення навичок у сфері безпеки життєдіяльності.У...

Вручення Генеральному консулу Словацької республіки в м. Ужгороді Паволу Панісу диплома Doctor Honoris Causa Львівського медичного університету

Вручення Генеральному консулу Словацької республіки в м. Ужгороді Паволу Панісу диплома Doctor Honoris Causa Львівського медичного університету

      За рішенням Вченої ради університету 29 лютого 2024 року, Генеральному консулу Словацької республіки в м. Ужгороді Паволу Панісу було присвоєно почесне...