Зустріч – форум на тему «Do you speak Ukrainian? Англійські слова в українській мові»

Жов 30, 2024

30 жовтня 2024 року викладачі кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін ВПНЗ «Львівський медичний університет» провели зустріч – форум на тему «Do you speak Ukrainian? Англійські слова в українській мові».

Вибір теми був зумовлений потребою проаналізувати негативні тенденції до змішування англійської та української мов у комунікації та обговорити проблему поширення невмотивованих англізмів у сучасному українськомовному просторі.

Докт. філос. наук, доц. Петрушенко О.П. розглянула особливості та форми впливу глобалізаційних процесів на мову, мовну свідомість людини, її менталітет і підкреслила, що парадокс новітньої доби полягає в тому, що глобалізація дає кожній людині, етносу, нації, країні безмежні можливості долучитися до збагачення культурної спадщини всього людства і водночас ця ж глобалізація знищує мовне розмаїття.
Асистент кафедри, викладач іноземної мови Сапса Н.Б. з’ясувала причини перетворення англійської мови в єдину глобальну мову міжнародного спілкування і обговорила з учасниками форуму наслідки мовної уніфікації для сучасного світу.

На необхідності збереження мовної ідентичності в умовах невмотивованої хвилі англіїзації наголосила асистент кафедри, викладач української мови Цигилик-Копцюх О.О. Присутні ознайомились з найпоширенішими англізмами та їхніми українськими відповідниками.
В обговоренні актуальної проблеми англійських запозичень в українській мові взяли участь студенти II курсу медичного факультету спеціальності «Фізична терапія і реабілітація».
Гавера Вадим поділився цікавою інформацією про досвід боротьби європейських країн з іншомовними запозиченнями, а Чиж Ілона порозмірковувала над питанням меншовартості та недостатньої мовної стійкості українців як прояву постколоніального мовного синдрому і однієї з причин зловживань англізмами.

Наприкінці обговорення учасники зустрічі-форуму дійшли згоди в тому, що у виборі між своїм та чужим потрібно пам’ятати про рівновагу і засадничу першорядність свого, питомого на противагу до позиченого, чужого, бо як зазначила автор монографії «Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті» Ірина Фаріон: «Пильнуймо своє, тому що Господь подарував нам саме ту мову, а не інші. Інші нам потрібні, щоб комунікувати зі світом, а своя – для того, щоб жити».

Схожі новини

Концерт у реабілітаційному центрі “Незламні” в Брюховичах до Міжнародного дня реабілітаційної медицини

Концерт у реабілітаційному центрі “Незламні” в Брюховичах до Міжнародного дня реабілітаційної медицини

До Міжнародного дня реабілітаційної медицини 15 листопада 2024 р. студенти ВПНЗ "Львівський медичний університет" разом із Заслуженим діячем естрадного...

Співчуття завідувачу кафедри хірургічної стоматології,к. мед. н., доценту Юрію Миколайовичу Буню у зв’язку з втратою його батька.

Співчуття завідувачу кафедри хірургічної стоматології,к. мед. н., доценту Юрію Миколайовичу Буню у зв’язку з втратою його батька.

Керівництво та колектив Вищого навчального закладу "Львівський медичний університет" щиро висловлюють свої глибокі співчуття завідувачу кафедри хірургічної...