КНП Липецької сільської ради «ЦПМД № 5 Харківського району»
Генеральному директору ТзОВ «Львівський медичний інститут» к.м.н., доц. Гайдучок І.Г.
В.о. ректора Харківської медичної академії післядипломної освіти д.м.н., проф. Карпенко В.Г.
Заступнику генерального директора ТзОВ «Львівський медичний інститут» Солотва Я.І.
Ректору ТзОВ «Львівський медичний інститут» д.м.н., проф. Регеда М.С.
Проректору з навчальної роботи ТзОВ «Львівський медичний інститут» к.п.н., проф. Гуменюк О.М
Директор ДП «УНЦЯЛЗ» д. хім. н., проф. Гризодуб О. І.
Зав. каф. мед. та фар. права, загальної і клінічної фармації ХМАПО д.ф.н., проф. Шаповаловій В.О.
Проректору з наукової роботи ТзОВ «Львівський медичний інститут» д.м.н., проф Федорову Ю.В.
Голові Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Сердюк В. Г.
Директору ДП «ДНЦЛЗ», д. фарм. н., проф. Казарінову М. О.
Голові громадської організації «Асоціація медичне та фармацевтичне право»,
Керуючому партнеру адвокатського об’єднання «Апофеоз», д.ф.н., проф. Шаповалову Валентину В.
Привітання лікарям, фармацевтам, адвокатам, студентам, слухачам,
науковцям, співробітникам експертних та правоохоронних органів,
гостям та організаторам ХVІІІ Мультидисциплінарної науково-практичної
конференції, що відбудеться 18–19 листопада 2021 р. (м. Львів – м. Харків)
Сьогодні як ніколи професія лікаря, що працює в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (АЗПСМ) та фельдшерсько-акушерському пункті (ФАП), що розташовано в сільській місцевості (наявні 4000 АЗПСМ та 12700 ФАПів), стає на рівень професій, що відіграють важливу роль у скріпленні національної-медичної безпеки держави. Це пов’язано із небезпекою для всіх верств сільського та міського населення, яку викликала пандемія на Ковід-19 штам «Дельта» та інші.
Саме центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСЦ) до яких входять АЗПСМ та ФАПи, що знаходяться на селі забезпечують збереження здоров’я, надають допомогу хворим у відновленні здоров’я задля збільшення тривалості та якості життя. Разом з ти саме сільський лікар створює умови довіри у ланцюзі правовідносин «лікар-пацієнт-провізор», підвищує рівень обізнаності пацієнтів щодо здорового способу життя, навчає та консультує, забезпечує відповідний рівень та доступності до медичних послуг первинного рівня, організовує щеплення вакцинами (грип, кір, дифтерія, травець, гемофільна інфекція, Ковід-19 та інш.) та сприяє щодо координації роботи сільських аптек різної форми власті щодо обігу ліків (виготовленню медикаментів за приписом лікаря) у пішохідній доступності до громадян.
Тому, я маю на честь висловити привітання лікарям, фармацевтам, адвокатам, студентам, слухачам, науковцям, співробітникам експертних та правоохоронних органів, гостям та організаторам ХVІІІ Мультидисциплінарної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Медичне та фармацевтичне право України: організація фармацевтичної справи, технологія, фармацевтичний аналіз та фармакологія ліків, судова фармація».
Цей захід, що цементує саме керівництво, декани, завідувачі кафедр та професорсько-викладацький склад Львівського медичного інституту та ХМАПО щороку збирає лікарів, провізорів, студентів та фахівців різного профілю, які є відданими шляхетній справі служіння людям задля охорони їх життя і здоров’я.
Децентралізація та реформа медичної галузі, яка розпочата в Україні, неможлива без виконання трьох кроків, які необхідно вирішити задля поліпшення якості, ефективності, своєчасності і безпечності медичних послуг у сільській місцевості, а саме:
-перший – залучити працювати в село фахового лікаря, тобто той, хто закінчив Вуз, є молодим фахівцем- лікарем, у яких будуть чи вже є сім’ї та діти;
-другий – організувати лікарю гідну зарплату та умови роботи (кабінет, телемедицину, інтернет, зв’язок, світло, тепло, сучасне медичне обладнання, службовий транспорт тощо;
-третій – забезпечити лікареві гідні умови життя на побутовому рівні, житло, земельна ділянка та інфраструктуру для його сім’ї.
Зауважу, що одним із основних інструментів фармакотерапії лікаря є лікарські засоби, асортимент яких в сільській аптеці не завжди відповідає потребам сьогодення. Тому, фармацевтична галузь, як і медична сфера охорони здоров’я, потребує відповідати вимогам часу, а фармацевтичні фірми виробляти до 70-80 % вітчизняних ліків, які будуть більш доступними для пацієнтів, що страждають на різні розлади здоров’я та пільгових категорій громадян.
У досягненні зазначених мною пропозицій велике значення має обмін думками, досвідом та практичними знаннями, тому висловлюю особливу подяку учасникам конференції та генеральному директору ТзОВ «Львівський медичний інститут» к.м.н., доц. Гайдучок І.Г. за надану можливість це зробити.
Від щирого серця, з повагою,
Генеральний директор КНП Липецької сільської ради «ЦПМД № 5 Харківського району» к. мед. н. С.В. Потабенко
Адреса: вул. Пушкінська, 109, с. Липці, Харківський р-н, Харківська обл., 62414,
тел. +38057 747-13-92 приймальня головного лікаря
тел. +38057 747-13-32
http://medicineliptsi.com/